Reintje viert de liefde
Hoe Valentijnsdag is ontstaan is niet helemaal zeker. Maar een mogelijke oorsprong is dat het feest der geliefden te danken is aan de Romeinse bisschop Valentinus. De man trouwde in het geheim verliefde koppels, ondanks het verbod van de keizer. Deze laatste kwam er echter toch achter en veroordeelde Valentinus tot de doodstraf. Op 14 februari (269 n.Chr.) werd de man onthoofd. Vandaar dat deze dag als de dag van de liefde werd uitgeroepen.
Wij vieren Valentijn klein maar fijn. Een lekker etentje, meestal zelf klaar gemaakt, een leuke wandeling of een voorstelling bijwonen. Ikzelf hou ongelooflijk veel van ons huis gezellig te maken. We hebben er allebei wat aan, want ik vind het fijn om mijn crea-ideetjes uit te voeren en manlief kijkt er graag naar.
Dit ideetje is makkelijk zelf te maken. Zo ga je te werk:
Benodigdheden
- 2 glazen flessen- liefst doorschijnend glas
- 1 bokaaltje of een kaarsenhouder
- Acrylverf of spuitbus verf voor glas
- Hartjes of figuurtjes (zelf uitknippen of te verkrijgen in decowinkels)
- Touw
- Rode bloemen
- Oud karton, krantenpapier of een verfdoek
Werkwijze
- Spoel de glazen flessen en de bokalen heel goed uit met een paar druppels detergent en warm water. Zorg dat alle eventuele etiketten verwijderd zijn.
- Draai de flessen en de bokalen ondersteboven of laat ze tenminste een paar uur goed uitdrogen.
- Werk bij voorkeur buiten. Spreid genoeg kranten, karton of een verfdoek open. Zet de flessen rechtop en spuit gelijkmatig de flessen in op een afstand van 15 à 20 centimeter. Laat de eerste laag minstens een half uurtje goed drogen. Herhaal deze handeling. Als je met een verfborstel werkt, laat de flessen en de bokaal dan minstens een uurtje goed drogen voor je de tweede laag aanbrengt.
- Voor een leuk effect plak je er een hartje of een ander figuurtje op. De hartjes op de foto heb ik gewoon in een supermarkt gekocht, maar je kan ze ook zelf maken uit heel stevig kartonpapier.
- Laat de flessen of bokalen 1 nacht drogen.
- Neem je touw en wikkel rond de buik van de fles.
- Doe wat water in de flessen en steek er je lievelingsbloem in. In het bokaaltje zet je een kaarsje.


